Skupina Pozitiv - Priprave in delovna vnema v pričakovanju pomladi

S prvim delovnim dnem v novem letu so člani skupine zavihali rokave. Glavni cilji sezone, med katere štejemo Festival slovenskega izobraževanja, Festival ustvarjalnosti Transgeneracije Y, Linhartovo srečanje gledaliških vizij, ipd. so pred vrati.
Delo, ki ga je skupina začela jeseni, velja pretopiti v konkretne izdelke in produkcije ter jih postaviti na ogled širši javnosti.
Novi časopis, katerega tretjo številko prebirate ni treba posebej predstavljti, deloma to velja tudi za sorodne medije, kot sta digitalna fotografija, animacija, digitalni video in strip saj nam je pričujoči multi medij omogočil sprotno predstavljanje rezultatov dela po dejavnostih.
Pa vendarle: očem javnosti skriti proces nastajanja velja sproti oglašati saj nam to omogoča sprotno komunikacijo z našimi brlaci in gledalci ter konstantni priliv novega članastva, ki se aktivno vključuje v posamezne dejavnosti skupine.

Koncem januarja je tako začela s svojim delom video delavnica, ki bo v letu 2002 potekala v dveh delih - prvi del do aprila 2002 in drugi med oktobrom in decembrom tega leta. Delavnico vodijo zunanji strokovni mentorji: Matjaž Mrak (kamera), Mirko Simič (montaža) in Želimir Žilnik (režija). Povejmo, da gre za posameznike, ki se profesionalno ukvarjajo s videom ter filmom ter imajo obenem pedagoško znanje za delo z mladimi.
Priprave materialov, ki jih bo skupina poslala v pregled selektorjem festivala Transgeneracije Y, se nanašajo na že omenjena področja sodobnih medijev. Sodelovali bomo v "žanrih": avtorski plakat, stripi, digitalna fotografija, digitalni in animirani video, šolsko glasilo, rockovska glasba, strip ter gledališče. V zvezi z gledališko dejavnostjo - ta predstavlja najtradicionalnejši del festivala, ki je sledil nekdanje Podobe trenutkov, bodo prijavljene tri nove produkcije: Plesnogledališki predstavi "Polnoletni" (koreograf Borut Bučinel, mentor Sebastjan Starič), "ECHO" (koprodukcija z Zavodom za gluhe in naglušne iz LJ) ter gledališka predstava "Razredov sovražnik" (mentor Tomaž Štrucelj)

Barina plesno gledališka delavnica in predstava

V mesecu januarju 2002 je v DIC-u, na različnih lokacijah intenzivno potekala plesno - gibalna - gledališka delavnica. Vanjo so bili vključeni "starejši" člani Teatra Pozitiv, idejno in strokovno jo je vodila Bara Kolenc.
Delavnica se je zaključila s produkcijo - 45 minutno predstavo, ki smo si jo lahko dvakrat zapovrstjo ogledali v sredo 6. februrja v kletnih prostorih A stavbe.
Predstava, ki zaenkrat še niti nima svojega naslova, je s svojo izdelanostjo (samo 10 intenzivnih vaj), in lucidno adaptacijo na prostor, navdušila izbrano občinstvo.
Izvajalci, ki so v predstavi dodali svoj soavtorski prispevek so pokazali znanje, ki so ga v zadnjih letih osvojili pri delu z mentorjema Sebastjanom Staričem in vodjo delavnice Baro Kolenc.
Ob sami predstavi, o kateri bo še govora, saj je že zdaj jasno, da bo doživela še kakšno ponovitev, velja dodati, da je "vzela gledališko nedolžnost" kletnemu undengraundu, kjer že ustvarjajo glasbeniki. Gre za napoved razgibanega scenskega dogajanja, ki ga je pričakovati ob bližnjem začetku delovanja večnamenskega mladinskega prostora - Kreatorij DIC.

Za tiste, ki si predstave niste mogli ogledati v živo, dodajamo fotografije, ki so nastale med performansom. Kot rečeno bo predstava doživela še svoje ponovitve, ki pa bodo dostopne na ogled le najbolj zagretim. Predstavo si iz prostorskih in konceptualnih razlogov lahko ogleda do dvajset gledalcev na predstavo (stalni bralci PD in simpatizerji skupine Pozitiv imate prednost). Seznam zainteresiranih sestavljamo na uredništvu Pozitiva Digital!


Svoja dela bo na festivalu Transgeneracije Y predstavila seveda tudi Likovna delavnica DIC, ki bo DIC zastopala na likovnem področju.