Včasih je bila tam pekarna. Pozneje se
je vselil "Miču Muriči" s svojimi bureki. Še pred kratkim so temelje
A-stavbe uničevali razni glodalci, prazne litrce, en ščurek in ogromna pest
peska. Zdaj pa je "sobica" skoraj pripravljena da nas "zadovolji"
! "Večnamenski scensko multimedijski prostor klubskega značaja" bo
po besedah vodstva pripravljen za "vselitev" nekje na začetku 2002.
Ime je že znano. KREATORIJ DIC! Nima nobene zveze z "uničevalnim"
krematorijem, čeprav je bila tam včasih ogromna peč, saj se bo v Kreatoriju
"ustvarjalo". 120 m2 svobodno umetniškega prostora, "plac"
za pomiritev živcev, performanse, gledališče in ples, za "spozavanje",
za koncerte, ..
Vendar: prostor je še v izgradnji, lep del denarja se je že zbral za dokončno
uresničitev pa bo še potrebno primakniti kak tolar. Torej dragi Dicarji, pobrskajmo
po svojih žepih in glavah in z idejami na plan in naš dan demokratičnega zmagoslavja
je blizu! V uredništvu Pozitiva DIGITAL smo se odločili, da organiziramo dobrodelni
rock koncert še v tem letu. Pridobili smo že soglasje parih rock skupin (zaenkrat
naj bodo njihova imena skrivnost), ki so pripravljene igrat v dobro Kreatorija
DIC (za pivo in sendvič). Izkupiček od prodanih kart pa bo šel v domski sklad,
ki vodi akcijo zbiranja denarja./ Marko H.