KREATORIJ

Včasih je bila tam pekarna. Pozneje se je vselil "Miču Muriči" s svojimi bureki. Še pred kratkim so temelje A-stavbe uničevali razni glodalci, prazne litrce, en ščurek in ogromna pest peska. Zdaj pa je "sobica" skoraj pripravljena da nas "zadovolji" ! "Večnamenski scensko multimedijski prostor klubskega značaja" bo po besedah vodstva pripravljen za "vselitev" nekje na začetku 2002. Ime je že znano. KREATORIJ DIC! Nima nobene zveze z "uničevalnim" krematorijem, čeprav je bila tam včasih ogromna peč, saj se bo v Kreatoriju "ustvarjalo". 120 m2 svobodno umetniškega prostora, "plac" za pomiritev živcev, performanse, gledališče in ples, za "spozavanje", za koncerte, ..
Vendar: prostor je še v izgradnji, lep del denarja se je že zbral za dokončno uresničitev pa bo še potrebno primakniti kak tolar. Torej dragi Dicarji, pobrskajmo po svojih žepih in glavah in z idejami na plan in naš dan demokratičnega zmagoslavja je blizu! V uredništvu Pozitiva DIGITAL smo se odločili, da organiziramo dobrodelni rock koncert še v tem letu. Pridobili smo že soglasje parih rock skupin (zaenkrat naj bodo njihova imena skrivnost), ki so pripravljene igrat v dobro Kreatorija DIC (za pivo in sendvič). Izkupiček od prodanih kart pa bo šel v domski sklad, ki vodi akcijo zbiranja denarja./ Marko H.