Krst fazanov-A stavba

V sredo 10.10. smo fazane A stavbe zbrali na že večkrat preizkušeni zelenici pred našo ljubljeno A stavbo (naša ljubezen je vse, kar jo še drži skupaj)! Krst je nadziral naš patron Ivan Cankar, ob strani pa mu je stala mati, ki mu tokrat na začudenje vseh ni poskušala vsiliti kave. Najbrž je bila fascinirana nad številom oziroma razočarana nad disciplino sveže perjadi.
Ivan je hitro odredil dobrodošlico. Bodoče polnopravne DIC-arje so pogostili s smetano. Da pa ne bi bilo prelahko so med tem morali delati skledice. Da se pijanost da doživeti ceneje in bolj zdravo (brez pitja alkohola) smo jim dokazali, ko so z glavo oprti tekali v krogu okoli palice, potem pa na vrhuncu opojnosti in s poslabšano orientacijo iskali svojo skupino.

 

Svojo fizično moč potrebno za preživetje v DIC-u so neuspešno prikazali v vlečenju vrvi, med tem ko so njihovi nasprotniki (DIC-arske starešine) našli čas še za kakšen cigaret. Na koncu so z eno roko fazane vlekli po tleh (poraženci dobijo račun za zvito avtomobilsko vlečno kljuko naknadno).Ker pa je v prvem letniku tudi skrajni čas, da se človek nauči plesati striptease, so nam fazani prikazali, kako hitro in leseno se znajo zvijati. Odvržene obleke pa so na koncu zvezali v verige. Skupina z najdaljšo je zmagala ter si priborila čast, da se prva očisti pod hladnim tušem ( topel bi po izkušnjah lahko njihovemu perju škodil ). Fazani so se prestrašeni in obogateni z novo izkušnjo razkropili po svojih sobah, starešine pa smo še pozno v noč nazdravljali z ribezovim sokom.

Iz kriznega območja poročal:
Črni Voluhar

Vsak ima svoj faktor!


KRSTILI SMO FAZANE IN FAZANČICE (v B stavbi)

Kot že lansko leto, smo tudi letos slovesno krstili nove prebivalce v DIC - u, natančneje iz B - stavbe drugega stopnišča.

KDO JE BIL V SREDIŠČU POZORNOSTI?
Za smešno in zanimivo pozornost so poskrbeli predvsem nerodni in manj ali celo nič sramežljivi fazančki, poleg tega pa tudi ritem glasbe naših mladih DJ- ev.

KDO JE POSKRBEL ZA VZDUŠJE?
Napovedovalca oziroma povezovalca stabila skoraj ob glas, saj sta na vse moči sramotila fazane ter občinstvo spravljala v smeh. Gledalci so navdušeno ploskali in umirali od smeha.

KAKO JE POTEKAL KRST?
Odvijale so se razne igre, kjer so fazančki (ločeni po barvah v skupine) tekmovali z vodnimi balončki, se hranili z gresom, moko in bonboni ter kegljali z jajci. Na koncu so čepeli na koruzi in z veseljem prisegli, da bodo vestni DIC- arji.

KAKŠEN JE NAUK LETOŠNJEGA KRSTA?
Glede na to, da je vsako leto več novih DIC - arjev, bo drugo leto prizorišče krsta treba preseliti na prosto. Zaradi vedno večje živahnosti fazančkov, pa se bodo igre naslednje leto maximalno poostrile.

Maja Kukovec


KRST (stavba C)

Prišel je dan,
nam vsem znan.
Koruza letela je v nas,
kolena šibil nam je mraz.
Strah in trepet vseh starešin,
kljub pogumu dvigal nam je roj kocin.
Obzorje bilo je kot minsko polje,
ki se obračalo ni nič na bolje.
Potem starešine so velele nam:
"Pojdite in ukazov se držite!"
Pričele so se igre brez meja,
in to brez usmiljenja.
Fazanke smo po blatu se metale,
balone lovile in koruze si nabrale.
Ko je pa himna nastopila,
smo vse zavreščale kakor velik ščurek,
saj nas je od zadaj poplavil vodni curek.

To je bil naš krst,
drugo leto so pa itak drug˘ na vrst. Irena & Maša