Dijakinje in dijaki!

Gotovo ste opazili,da je v DIC-u, v tem šolskem letu veliko novega. Ponudba interesnih in drugih dejavnosti v katere se lahko vključite je še bolj bogata kot preteklo leto. Pripravljamo nekaj zelo zanimivih projektov s katerimi želimo posodobiti komunikacijo in dostop na internet. Iz sredstev sklada doma bomo nadaljevali z adaptacijo mladinskega prostora, ki bo namenjen vašemu druženju.

Prav posebno skrb pa bomo, tako kot vedno, namenili prehrani v domu. Razdelilno linijo smo že posodobili v skladu z novimi predpisi, toda naši cilji so še veliko večji. Skupaj z vami namreč želimo načrtovati takšno prehrano v domu, ki je najbolj primerna za vašo starost: torej zdravo, raznoliko in uravnoteženo. Zato vas bomo skozi vse leto na različne načine obveščali o zdravi prehrani, svetovali, pripravili predavanja strokovnjakov za prehrano, organizirali degustacije zdrave prehrane, v komisiji za prehrano boste lahko sodelovali z vašimi predlogi jedilnikov, vsak mesec vas bomo presenetili z izvirnim jedilnikom, ko se bo vsakič predstavila ena izmed slovenskih regij.

Na podstrešju stavbe B smo opremili majhno kuhinjo, ki jo boste ob posebnih priložnostih skupaj z vašimi vzgojitelji lahko uporabljali tudi vi: za pripravo najbolj slastnih zdravih jedi.

Želimo pa doseči še nekaj: da bi tudi naša jedilnica postala lep in kulturen prostor, okrašena z izvirnimi dekoracijami, ki jih bomo pripravljali sami. Hkrati pa tudi prostor, kjer ne bo več potrebno nikogar opozarjati, da mora v vrsti počakati strpno, vzeti toliko hrane kot vsakemu pripada, pospraviti za sabo…

In da tudi pred domom ne bo več zavrženega kruha, embalaže, papirja,…

Verjamemo, da bomo skupaj vse to dosegli, zato vas vabimo, da se nam pridružite!

Ravnateljica:

Manja Petelin