Kot rečeno - "Kdor čaka ta dočaka" . To velja tudi za letošnji spoznavni ples, ki ga kar ni in ni bilo. Razlog je ležal v zamenjavi ekipe organizatorjev domskih plesov, ki jih je nadomestila nova zasedba. Vodenje plesov so ob pomoči mentorjev prevzeli dijaki, ki so se tega posla lotili resno in odločno. Uvedli so nekaj novosti med katerimi je zagotovo najbolj radikalna povezana z prepovedjo točenja alkohola. Seveda je ukrep povzročil precej nerganja med mladino, ki se rada postavlja z negativnimi zgledi starejših in z bahanjem povezanim s pitjem. Ker gre za mladino v odraščanju, ki je šele na poti v zrelo in odgovorno vedenje, je takšne reakcije pač treba vzeti v zakup in jih je razumeti. Sicer pa je pitje za Slovence svojevrsten nacionalni šport, ki ga opeva celo nacionalna himna in obenem zelo hvaležna tema tudi za pisce (ali Slovenci sploh premoremo kakšnega pesnika ali pisatelja, ki bi kaj spravil iz sebe na suho?). Naši novinarji pri tem niso izvzeti, kar je razvidno tudi iz obeh prispevkov, ki opisujeta in komentirata spoznavni ples.
Če pustimo šalo in pisateljske žanre, ki jim takšne anomalije pridejo prav
ob strani, nam ostane dokaj resno vprašanje. Ali se mladi sploh znajo ali zmorejo
zabavati v kolikor niso zadeti?
Po zadnjem dicarskem plesu, je najmanj kar lahko zatrdimo to, da se!
Temu v prid govorita obisk in razposajena množica, ki je vztrajala do konca.
Če temu dodamo še dejstvo, da je vse potekalo brez večjih zapletov in da se
je večina zabavala lahko sklenemo, da je "experiment" uspel.
Ko govorimo o uspehu ne gre spregledati še dveh rekordov. Zabeležena sta bila
tudi rekordna prodaja kart in temu primeren finančni iztržek. Ta je popisan
in zaveden ter se nahajal v blagajni domske skupnosti, ki bo v skladu z voljo
dijaške skupnosti smotrno porabljen.
> Skratka - organizatorji so pokazali kako se zadevi streže. Kapo dol!
>>>Dicarski ples<<<
V sredo, 24.oktobra, smo dočakali letošnji "otvoritveni" ples. Torej
se je letošnja sezona plesov vendarle začela odvijati. Na plesu smo lahko videli
kako raznoliko je naše "prebivalstvo" v DIC-u. Od mamljivo zapeljivih
deklet, ki so se prepuščale plesnim užitkom, in veselih, ritmično (ne)nadarjenih
"dedcev", katerim je bila aktualna le njihova najljubša ljubica "flaška
iz Laška", ki je tokrat na šanku "izostala". Seveda je bila opazna
tudi skupina "otrdelih paličnjakov", katerih edino poslanstvo je bilo
vliti se v bližnji okolici in katerim zadnja večerja ni preveč dobro dela( juhu-bruhu).
DJ in bolj "pusto" vzdušje je bilo podobno kot prejšnja leta. Zato
se bo posebna komisija "party-specialcev", ki je bila letos na novo
ustanovljena, osredotočila na "oživitev" plesov tudi v tem pogledu.
Pri tem se pričakuje vaša konkretna pomoč - konkretno TVOJA osebno. Svojo konstruktivno
kritiko - želje in pričakovanja povej predsedniku skupine, ki bo to posredoval
komisiji, ki bo ukrepala. Torej: "
"Daj GLAS, dicar !".
Marko Horvat