Seja domske SKUPNOSTI - Plesi: DA ali NE ?
Prva seja domskega "demokratičnega"
parlamenta je potekala v četrtek 11.10.2002. Dicarji smo dobili svojega predsednika,
podpredsednika in "njuno" osebno tajnico, financ ministra in "skupino
za podporo domskim kronikom" oziroma komisija za plese. Prve pol ure
smo določali "prostovoljca" za predsednika nato pa smo se posvetili
problemom in vašim stiskam, moji dragi sotrpini.Torej plesi bodo "ziher"
, prvi "spoznavni" (pogled-dotik-zaslin
) pa še pred počitnicami.
Govorilo se je tudi o porabi našega denarja, ki so ga starši nakazali v domski
sklad. Z denarjem je poskrbljeno za naše "luksuzne" potrebe, kot
so: igranje klavirja (nov klavir), gledanje "eksotičnih" filmov
preko novega TV s "seraund" zvokom, vožnja s kolesom (v fitnesu),
termini v telovadnici,
V prihodnosti se bodo uredili tudi kletni prostori
v C-stavbi in sicer za družabne namene. Izgrajene bodo sobice za "spoznavanje"
z moško populacijo dicarjev. V A-stavbi bo kmalu odprt "Kreatorij",
ki bo namenjen za "razkazovanje" vaših talentov, ki jih od zunaj
ni zaznati. Ter nabava likalnikov seveda, in to za ženski in p-jevski del
dicarkega ljudstva, saj moški svojih tangic ne likajo. Slišati pa je bilo
pritožbo, ki je "priletela" na izhode. Nekateri dicarji so namreč
prikrajšani za pogostost izhodov do 23 ure, kljub njihovi "brezmadežni"preteklosti.
Zakaj jim g.Grgič (in drugi vzgojitelji) ne dovolijo "podaljšanih"
izhodov? Pomanjkanje zaupanja do polnoletnih, v šoli uspešnih dicarjev? Človek
bi rekel, da razlogi ("in to tehtni") bržkone ležijo v glavah vzgojiteljev.
Marko H.