Seja domske SKUPNOSTI - Plesi: DA ali NE ?

Prva seja domskega "demokratičnega" parlamenta je potekala v četrtek 11.10.2002. Dicarji smo dobili svojega predsednika, podpredsednika in "njuno" osebno tajnico, financ ministra in "skupino za podporo domskim kronikom" oziroma komisija za plese. Prve pol ure smo določali "prostovoljca" za predsednika nato pa smo se posvetili problemom in vašim stiskam, moji dragi sotrpini.Torej plesi bodo "ziher" , prvi "spoznavni" (pogled-dotik-zaslin…) pa še pred počitnicami. Govorilo se je tudi o porabi našega denarja, ki so ga starši nakazali v domski sklad. Z denarjem je poskrbljeno za naše "luksuzne" potrebe, kot so: igranje klavirja (nov klavir), gledanje "eksotičnih" filmov preko novega TV s "seraund" zvokom, vožnja s kolesom (v fitnesu), termini v telovadnici, … V prihodnosti se bodo uredili tudi kletni prostori v C-stavbi in sicer za družabne namene. Izgrajene bodo sobice za "spoznavanje" z moško populacijo dicarjev. V A-stavbi bo kmalu odprt "Kreatorij", ki bo namenjen za "razkazovanje" vaših talentov, ki jih od zunaj ni zaznati. Ter nabava likalnikov seveda, in to za ženski in p-jevski del dicarkega ljudstva, saj moški svojih tangic ne likajo. Slišati pa je bilo pritožbo, ki je "priletela" na izhode. Nekateri dicarji so namreč prikrajšani za pogostost izhodov do 23 ure, kljub njihovi "brezmadežni"preteklosti. Zakaj jim g.Grgič (in drugi vzgojitelji) ne dovolijo "podaljšanih" izhodov? Pomanjkanje zaupanja do polnoletnih, v šoli uspešnih dicarjev? Človek bi rekel, da razlogi ("in to tehtni") bržkone ležijo v glavah vzgojiteljev.

Marko H.