Jaslice > Obisk ZGNL in delavnica
Sodelovanje DIC-a in ZGNL v okviru Društva Vzgojiteljev Ljubljane
Skoraj nikoli
ne pomislimo na tiste malo drugačne od nas. Priznam, tudi sama sem redkokdaj
pomislila na to - a zdaj gledam na to drugače. Zakaj? V torek 20.11. in 27.11.2001
smo z vzgojiteljico Nežo obiskale Zavod za gluhe in naglušne v Ljubljani.
Na poti tja sem se spraševala kako bo, kako bom gledala nanje. Po prihodu sem
se razgledovala in jih opazovala. Skupaj smo izdelovali figurice iz gline za
jaslice. Nekateri so bili plašni in se nam niso upali pridružiti. Njihova vzgojiteljica
mi je povedala, da se temu, kar je za njih novo ne upajo približati. Drugi pa
so bili prav živahni. Smejali smo se drug drugemu, ko smo izdelovali figurice
- kaj vse je nastalo!
Bila sem radovedna in začela sem spraševati. V domu živijo otroci vseh starosti.
Od tistih malih do tistih večjih. V domu je vrtec, osnovna in srednja šola.
Tam so ves teden, vikende pa preživijo doma. Imajo veliko družabnih dejavnosti
- fantje pa enako kot naši uživalo v košarki.
S puncami smo se sporazumevale s pisanjem po listu papirja. Zanimalo jih je:
kako nam je ime, koliko smo stare, od kod prihajamo,? Napisale smo jim tudi
svoje naslove - nam bodo pisale?
Po odhodu so nam veselo mahale skozi okno. Bilo je res lepo in zanimivo. Naučila
sem se tudi nekaj njihovih znakov oz. besed.
So prijetni in nanje gledam kot na navadne ljudi, kar tudi so - ne razlikujejo
se od nas, samo ne slišijo nas.


Zapisala: Maja Slana / udeleženke Nina Vozlič, Andreja Vozlič, Tea Florjančič, Laura Žižek, Urša Lever