Origami > ORIGAMI v DIC-u
Juhu, pa
je prišel čas za veseli december, čas ko krasimo novoletno jelko, na prazne
stene pa lepimo kar nam "umetniška" duša veli. No, in tudi v DIC-u,
točneje v stavbi A, smo nekateri hoteli, da si polepšamo prostore in s tem naredimo
še bolj veselo praznično vzdušje.
In mi "umetniške duše" smo se trudili in naredili nekaj kar ni še
nihče. No ja, vsaj mislim. Naredili smo zvezdice. Izdelovali smo jih v dekliški
učilnici A stavbe, pomagala pa nam je pripravnica Maja. Kakšna zabava je bila.
Maja nam je najprej predstavila japonsko umetnost zgibanja papirja, ki se imenuje
origami. Nato pa nas je naučila, kako samo s prepogibanjem papirja, brez kakršnih
koli pripomočkov naredimo zvezdice. In navdušila nas je tako, da smo z izdelovanjem
zvezdic nadaljevali še nekaj večerov.
No, in kaj je rezultat tega? V našem domu je čutiti prednovoletno vzdušje, saj
so hodniki in tudi recepcija polni zvezdic. Oglejte si! Za konec pa vsem skupaj
želim veseli december!
Aleš
Jelenc
