Origami > ORIGAMI v DIC-u


Juhu, pa je prišel čas za veseli december, čas ko krasimo novoletno jelko, na prazne stene pa lepimo kar nam "umetniška" duša veli. No, in tudi v DIC-u, točneje v stavbi A, smo nekateri hoteli, da si polepšamo prostore in s tem naredimo še bolj veselo praznično vzdušje.
In mi "umetniške duše" smo se trudili in naredili nekaj kar ni še nihče. No ja, vsaj mislim. Naredili smo zvezdice. Izdelovali smo jih v dekliški učilnici A stavbe, pomagala pa nam je pripravnica Maja. Kakšna zabava je bila. Maja nam je najprej predstavila japonsko umetnost zgibanja papirja, ki se imenuje origami. Nato pa nas je naučila, kako samo s prepogibanjem papirja, brez kakršnih koli pripomočkov naredimo zvezdice. In navdušila nas je tako, da smo z izdelovanjem zvezdic nadaljevali še nekaj večerov.
No, in kaj je rezultat tega? V našem domu je čutiti prednovoletno vzdušje, saj so hodniki in tudi recepcija polni zvezdic. Oglejte si! Za konec pa vsem skupaj želim veseli december!

Aleš Jelenc