Vampirji in AIDS > Obisk na Zavodu za transfuzijo krvi
V torek
zjutraj (okoli 1. decembra), smo se zbrali pred B stavbo. Bili smo manjša skupina
dijakov v spremstvu treh vzgojiteljic. Za obisk sem se osebno odločil zato,
da mi ni bilo treba v šolo, drugi razlog - ker me je zanimalo, kako ta zavod
izgleda in da bi videl, če bom šel kdaj darovat kri.
Sprejela nas je medicinska sestra, ki nam je na začetku razložila nekaj o samem
zavodu. Potem smo si vsi ogledali, kako se ugotavlja krvna skupina. Nerad priznam,
a krvi ne vidim rad, zato sem se nehote ulegel na tla in med tem tudi zadel
kljuko na vratih. Povedano drugače, omedlel sem. Po dveh požirkih vode in nekaj
vdihanega svežega zraka sem prišel k sebi. Ostali so si šli ogledat še enega
od darovalcev. Iz njihovih virov sem izvedel, da je soba za darovalce kot neka
dvorana, v kateri je okoli deset zelo udobnih naslanjačev. Vsak darovalec po
darovanju dobi suhi obrok. Daruje pa se približno 4,5 dl krvi, zato si tega
raje nisem ogledal na lastne oči.
Na koncu smo imeli še predavanje o s krvjo prenosljivih boleznih. Hladilnega
prostora, kjer shranjujejo kri, nismo videli. Za to je bilo žal ostalim, meni
vsekakor ne!
In še nasvet! Kdor krvi ne prenese, se naj izogiba zavodov za transfuzijo!
Kekec