Vampirji in AIDS > Obisk na Zavodu za transfuzijo krvi


V torek zjutraj (okoli 1. decembra), smo se zbrali pred B stavbo. Bili smo manjša skupina dijakov v spremstvu treh vzgojiteljic. Za obisk sem se osebno odločil zato, da mi ni bilo treba v šolo, drugi razlog - ker me je zanimalo, kako ta zavod izgleda in da bi videl, če bom šel kdaj darovat kri.
Sprejela nas je medicinska sestra, ki nam je na začetku razložila nekaj o samem zavodu. Potem smo si vsi ogledali, kako se ugotavlja krvna skupina. Nerad priznam, a krvi ne vidim rad, zato sem se nehote ulegel na tla in med tem tudi zadel kljuko na vratih. Povedano drugače, omedlel sem. Po dveh požirkih vode in nekaj vdihanega svežega zraka sem prišel k sebi. Ostali so si šli ogledat še enega od darovalcev. Iz njihovih virov sem izvedel, da je soba za darovalce kot neka dvorana, v kateri je okoli deset zelo udobnih naslanjačev. Vsak darovalec po darovanju dobi suhi obrok. Daruje pa se približno 4,5 dl krvi, zato si tega raje nisem ogledal na lastne oči.
Na koncu smo imeli še predavanje o s krvjo prenosljivih boleznih. Hladilnega prostora, kjer shranjujejo kri, nismo videli. Za to je bilo žal ostalim, meni vsekakor ne!
In še nasvet! Kdor krvi ne prenese, se naj izogiba zavodov za transfuzijo!

Kekec