Današnja razstava nam vsem, starim in mladim, predstavlja umetnost, gledano in realizirano skozi oči mladostnika. Teme so različne, skozi šolsko leto so se ustvarjalci lotevali različnih likovnih nalog in različnih likovnih tehnik. Tu so klasično postavljena tihožitja, pa tudi bolj mladostno sproščene slike in risbe, ki nam kažejo poti odraščanja v začetku tretjega tisočletja.
TIHOŽITJA- za vsakogar- na njih najdemo sledi realizma, impresionizma, kubizma do pop arta. žareče barve, ki vzbujajo dobre občutke in so balzam za dušo. Od nežnih do togih barv v nekaj potezah. Motiv je klasičen: jabolko, roža in draperija. Opazovani element je ves čas isti, vendar skozi oko vsakega posameznika viden in interpretiran drugače. Od klasične rdeče do kontrastne zelene.
V naslednjem ciklu, delanem za natečaj Transgeneracije, je izražen problem mladih v današnji družbi, oz. kako se najti v sodobnem svetu. Očitna je želja: biti drugačen, hkrati pa je viden strah pred drugačnostjo, prihodnostjo, pred tem, da ne bi bili razumljeni, kar se izraža v močnih, težkih, ekspresivnih barvah. Tudi ljubezen je prisiljena, strahovi in nezaupanje je povsod.
Potem so tu akvareli, nemoreči, pestri in veselja polni, taki ki nas vržejo iz pesimizma in nas navdajajo z upanjem- ustvarjajo štimungo in nam popestrijo dan.
Tudi v sodobni umetnosti še vedno ne gre brez študijskih risb, ki so osnovna in potrebna podlaga za globlje izražanje.
Slike,
ki jih vidimo, nam dokazujejo, da je umetnost lahko sprostitev za vsakogar.
Hkrati pa je lahko trdo in težko delo za ustvarjalce, ki iščejo v sebi načine
izražanja in pogovora s svetom. Likovna umetnost je način izražanja misli na
ravni podlagi z uporabo barve in linije.