Od
vseh (že prej najavljenih) prireditev posebej omenjamo izredno uspešen nastop
naše skupine LOUSY LAURA AND THE LOOSERS na OTVORITVENEM KONCERTU, ki se je
zgodil 03. 04. 2002 v Modrem salonu Grand hotela UNION. Zasedba: Laura Zafred,
Rok Hrvatin, Uroš Gorenc, Jože Bogolin in Matic Smolnikar je poslušalce navdušila
s priredbama skladb I will survive in In his kiss, Laura pa je poleg svojih
pevskih sposobnosti pokazala tudi voditeljske..
Nastopili so še dijaki Srednje glasbene šole, ki bivajo v dijaških domovih v
Ljubljani, gostje večera pa so bile KATRINAS.
Prireditev sta fotografirala Nik Jarh in Aleš Požgaj.


Anja Kutnjak in Ivana Božič sta s svojimi kiparskimi izdelki sodelovali na MEDDOMSKI
RAZSTAVI, od 17. - 30. aprila v atriju ljubljanskega Magistrata.
Anja je razstavljala male plastike iz cikla "Oblike". Te nočejo biti
opisne, realistično pripovedne, pač pa kažejo Anjino razmišljanje o likovnih
problemih in njeni lastni transformaciji zunanjega sveta.
Ivana se je predstavila s študijsko zmodeliranim portretom v naravni velikosti
iz žgane gline in manjšim portretom v naravni velikosti iz žgane gline in manjšim
portretom, ki se oddaljuje od realističnega opisovanja, pa kljub temu še ohranja
nekatere naravne proporce in prepoznavne oblike.
Na razstavi so sodelovali dijaki iz šestih dijaških domov.
V okviru meseca kulture ljubljanskih domov je bila odigrana letošnja nova gledališka
predstava Teatra Pozitiv, skupine Barabe RAZREDNI SOVRAŽNIK / Režija in koreografija:
Barabe in Tomaž Štrucl, mentorica Erika Šešek/. Predstava je navdušila številno
občinstvo, pravtako pa tudi novi prostor - Kreatorij DIC, ki je uspešno prestal
svojo prvo "testno vožnjo".
O predstavi:
Razred. Štiri leta šolske utesnjenosti in pričakovanje mature v dijakih sproži
upor. Zabarikadirajo se v učilnico in tako prekinejo stik z zunanjim svetom.
Njihova priložnost. Ustvarijo svoj svet, svojo državo, ljubezen, sovraštvo…
Zgodba petih dijakov, ki si ustvarijo svoj svet v učilnici, kjer odraščajo brez
diktature učiteljev, staršev… Sami svoji gospodarji…
Nastopajo: Peter Berložnik, Miko Coif, Jure Drobnjak, Sara Kuret in Manjana
Zadravec.
(fotka)
Za tiste, ki predstave niste videli, naj povemo, da bodo sledile ponovitve 28.maja
in v mesecu juniju. Natančni datumi bodo objavljeni na oglasni deski Pozitiva
- Pozitiv te gleda v domski jedilnici.

Dve ekipi, ena dekliška in ena fantovska, sta se udeležili VEČERA PRIPRAVE IN
DEGUSTACIJE OBLIŽENIH KRUHKOV v DD VIČ, 7. 05. 2002. Slastnih podrobnosti ne
bomo razlagali, kot zanimivost naj navedemo le nekaj sestavin, iz katerih so
bili kruhki naših tekmovalcev: tunin namaz, polnjene olive, tatarski biftek,
kaviar, beluši, namaz z roquefortom, redkvice, sardelni fileti, jajčka……mljac,
mljac.