Projekt: Nikogaršnja zemlja / No mans land

V času prvomajski praznikov se je v DIC-u odvilo pripravljalno srečanje projekta Nikogaršnja zemlja, ki se so se ga udeležili vodje udeleženih skupin in delavnic, ki bodo potekale v projektu. O projektu smo nekaj že obveščali javnost. Tokrat v zvezi z njim objavljamo krajšo povzeto informacijo.

Preliminary meeting - final ceremony

Poleti med 25. julijem in 6.avgustom 2002, bo v Ljubljani /DIC in v Podzemlju /Kolpa, Bela Krajina/ potekal mednarodni projekt, sofinanciran s strani EU - Nikogaršnja zemlja. Idejna zasnova, koordinacija in organizacija projekta pripada Dijaškemu domu Ivana Cankarja in skupini Pozitiv.
V projektu bo sodelovalo 60 mladih iz petih držav, ki se ukvarjajo sodobnimi mediji povezanimi s plesom, gledališčem, videom, internetom, ipd. Skupine prihajajo iz Bosne in Hercegovine / Teatar mladih Mostar/, iz Italije /Teatro del Anima, Napoli/, Srbije / ERGstatus Beograd in skupina KLJUN, Subotica/, iz Španije /skupina RAI, Barcelona/ ter iz Slovenije /skupina Pozitiv, Ljubljana.
Projekt bo potekal v okviru delavnic, ki jih bodo vodili strokovnjaki iz držav udeleženk. Poseben del projekta bodo predstavljale diskusije, druženje in zabava. Tema festivala je multikulturalnost in antiksenofobija, kar bo tudi osnovana nit dela v delavnicah, diskusija in končnih produkcijah. Te bodo javno predstavljene, najprej v Ljubljani in na koncu še na festivalu KOUPA 2002 v Beli krajini.
Skupine bodo tekom projekta druga drugi predstavili svoje lastne produkcije, pripravile teme za diskusije, kjer bodo predstavile lastno videnje izpostavljene tematike in predstavile svojo državo in mesto iz katerega prihajajo.
Predstavitev produkcij bo ves čas odprto za širšo javnost.
Skupino Pozitiv bo predstavljalo 15 njenih članov /Teater Pozitiv, video sekcija in Internet - Pozitiv DIGITAL/
Večinformacij na spletni strani: www.dic-lj.com/nomansland