V 2. kolu malonogometne lige Lj. Dijaških domov je ekipa DDIC-a igrala tekmo
z DD Frana Grma in jo dobila z rezultatom 15 : 2. Dodati je le to, da nasprotnik
ni bil dorasel naši ekipi. Zato pa nas čakata v zadnjem kolu ekipi Šiške in
Viča. Bomo videli takrat.
Igrali so: Kragelj Tomaž, Martinčič Tomaž, Miralem Burkić, Krajnc Rok, Šubic
Jure, Tomšič Peter.
V zadnjem, 3. kolu so igrali takole: proti Viču so zmagali s 4 - 0, proti Šiški
pa 10 - 5. V golu je bil tokrat Martin Morel, , igral pa je tudi Bartol Klemen,
dicarski "veteran". Ob koncu je ekipa Dica dosegla solidno 4. mesto
med 8. ekipami. Treba je povedati, daje bila konkurenca ostra in so nastopale
zelo solidne ekipe.
21. 3., v četrtek je potekal turnir med dicarskimi ekipami. Tokrat ni bilo dežja,
kar pomeni da je vreme zatajilo. Ponovno, že tretjič, je zmagala ekipa Piromani
in s tem osvojila prehodni pokal v trajno last.V finalu so premagali ekipo Burkić
in to šele po streljanju kazenskih strelov. Turnir je trajal od 15 do 18 ure.
V tem času se vse ekipe niso naigrale, zato bi, v dogovoru z njimi, naslednjič
turnir potekal po sistemu vsak z vsakim v enem tednu. Običajnega sodnika - Braneta
- tokrat ni bilo in je piščalko vzel v roke kar organizator in tokrat tudi sodnik
v eni osebi. Kot že večkrat doslej se je tudi tokrat izkazalo, kako različni
smo ljudje in različno gledamo na stvari. Izmenjave mnenj med tekmami sicer
ni bilo veliko, vsekakor pa se je sprostilo veliko domišljije. Saj veste: "Kam
pa pridemo brez domišljije?" Poleg tega pa smo se vzgajali še v smislu:
vsi različni, vsi enakopravni, torej vzgoja strpnosti. To mi je postalo tako
všeč, da bi še vzgajal na ta način v smislu: moč je sladka. Konec koncev pa
sem se mimogrede naučil še nekaj pravil. Čisto na koncu pa smo se podprli s
pizzo.
2. spomladanski turnir v malem nogometu je potekal 24. in 25. aprila. Prijavilo
se je 5. ekip. Igrali so vsak z vsakim. Prvi dan je bilo odigranih 5 tekem in
naslednji dan enako. Po daljšem času Piromani niso bili prvi.
1. Tokrat so zmagali
fantje v ekipi VZHODNI VETER. V ekipi so nastopali: Kelher Jure, Damjan Medvešek,
Bojan Župančič, Sandi Lenko, Žagar Darko, Jure Gradišnik in Uroš Gorenc.
2. mesto je tokrat zasedla ekipa iz B. stavbe (vsakič bolje),
3. mesto - Piromani,
4. mesto - Repete.
Pozitiv žal naslednji dan ni mogel nadaljevati, ker je šla cela ekipa k pouku.
Pohvalno.
Zadnje sporočilo. Šahisti, beri šahista, so ob koncu dosegli skupno tretje mesto v ligi. Na zadnjem turnirju v Kamniku sta bila sama Emil Karajić in Darko Žagar četrta, tako kot že trikrat prej. Ekipa je bila še enkrat tretja in četrta v popolni postavi. Zato ljudje, navalite na šah. Dokazano vzpodbuja inteligenco.
1. KONČNI REZULTATI IN UVRSTITEV NA MEDDOMSKEM TEKMOVANJU:
1.mesto DD Bežigrad
2. mesto DD Ivan Cankar
3. mesto DD Šiška
Za DDIC so igrali: JURE ŠUBIC, ANDREJ TAJHMAN in TOMAŽ KRAGELJ.
Čestitke!
2. NA MEDDOMSKEM TEKMOVANJU ZA POSAMEZNIKE
je pri dekletih naša ANJA KRMELJ priigrala ZLATO MEDALJO, med fanti pa je MARKO ŠAMPERL zasedel 3. mesto in prinesel domov- BRONASTO.
Čestitke!
3. Zaključili smo tudi PRVENSTVO
V PARIH MED DIJAKI IN VZGOJITELJI.
Svoje nagradne čokolade so pojedli: TOMAŽ KRAGELJ IN ALJOŠA MURN
MARKO ŠAMPERL IN NATAŠA TALJAN
DORJAN VANČEK IN DRAGO PINTARIČ.
In še enkrat - čestitke!
V šol. letu 2001/02 je nameddomskem
prvenstvu v odbojki za dekleta sodelovalo 8 ekip:
DDGRM, DDSPŠ, DDP, JDD, DIC, DDŠ, DDB in DDT.

V FINALE SO SE UVRSTILE ŠTIRI EKIPE: DIC, DDSPŠ, DDP IN JDD.
REZULTATI:
1. DDSPŠ
2. JDD
3. DIC
4. DDP
Barve DIC-a so zastopale: Nermina Bajrič, Marjetka Tratnik, Sara Kuret, Pavlina Strmčnik, Katarina Sluga in Ana Zelič.
Čestitamo!
Mentorica za odbojko:
Plesec Ljuba